Jak ocieplić strop?

Jesteś tutaj:

Jak ocieplić strop?

3,4/5 (147 ocen)

Materiał izolacyjny umieszcza się na wcisk pomiędzy belkami, a przy ścianach zewnętrznych budynku powinna zachodzić na murłaty. W drugiej warstwie układa się poszczególne płyty (lub maty) na styk, poprzecznie w stosunku do pierwszej warstwy. W podobny sposób układa się izolację z płyt styropianowych. Najlepiej jest tu wybrać materiał z krawędziami na pióro-wpust lub na zakład, gdyż wówczas mamy gwarancję ścisłego i szczelnego połączenia.


Ocieplenie stropu betonowego


Materiał izolacyjny rozkłada się tu na całej przestrzeni poddasza. Zazwyczaj układa się ją dwuwarstwowo. Wełna mineralna powinna być umieszczona na warstwie folii paroszczelnej, którą układa się na zakład, wynoszący ok. 10 cm, który sklejany jest taśmą samoprzylepną. Wierzchnia warstwa ocieplenia często zabezpieczana jest folią izolującą wiatr. Ponieważ poddasze nie przeznaczone do celów mieszkalnych nie musi być wysokie, więc na takim stropie można sobie pozwolić na dość grubą warstwę ocieplenia. Jeśli sporadycznie korzysta się ze strychu, to można na warstwie izolacyjnej ułożyć prostą podłogę na przykład na drewnianych legarach. Wówczas drugą warstwę izolacji umieszcza się w przestrzeni między legarami.


Koszt ocieplenia stropu


Na cenę ocieplenia stropu mają wpływ ceny materiałów oraz robocizna. Jeśli chodzi o ceny poszczególnych materiałów, to kształtują się następująco:

- wełna mineralna – płyty – 5 – 90 zł/m10 - 60 zł/m²
                         - maty – 10 - 60 zł/m²
                         - granulat – 2 – 120 zł za opakowanie

- włókna celulozowe – 30 – 50 zł za worek

- styropian – 30 – 50 zł za blok

- robocizna – 20 – 30 zł/m²
 

Koniecznie zobacz