Fototapety i tapety oryginalne

Jesteś tutaj:

Fototapety i tapety oryginalne

4,1/5 (16 ocen)

Drukowane na papierze fotograficznym

Stosuje się go przeważnie w przypadku tapet z własnych zdjęć. Papier fotograficzny umożliwia dokonania wielkoformatowego powiększenia z zachowaną pierwotną jakością zdjęcia. Jego gramatura wynosi 240 g/m2. Swoją strukturą może przypominać płótno bądź piasek. Spodnia strona jest nietkana. W związku z tym nie można mówić tutaj o trudności klejenia. Ponadto fototapety drukowane na papierze fotograficznym są odporne na ciepłą wodę. Mogą być zatem czyszczone z użyciem ciepłej wody i mydła. Papier fotograficzny jest również odporny na zarysowania. 1 m2 to koszt rzędu 80 zł.

Fototapeta ścienna

Fototapeta ścienna

Drukowane na folii samoprzylepnej

Celuloza i poliester to główne budulce folii samoprzylepnej. Folia jest chętnie używana ze względu na możliwość szerokiego zakresu zastosowania. Można ją wykorzystać zarówno w przypadku ścian jak i drzwi czy innych powierzchni. Do czyszczenia należy stosować środki nieżrące oraz niezawierające rozpuszczalników. Niewątpliwą zaletą jest zarówno znacznie łatwiejsze klejenie jak i późniejsze odklejanie, które pozostawia znikome ślady w porównaniu z powyższymi fototapetami.

Tapeta z motywem kwiatowym

Tapeta z motywem kwiatowym

Canvas

Fototapety drukowane na materiale typu canvas są rozwiązaniem stosunkowo nowym. Fototapeta z tego materiału przypomina obraz olejny. Canvas jest trwały i odporny na promieniowanie UV. Jako, że jest również materiałem wodoodpornym łatwo można utrzymać fototapetę w czystości. Fototapety na materiale canvas są błyszczące i nie wymagają dodatkowego laminowania.

Fototapeta ścienna

Fototapeta ścienna

Drukowane na powłoce poliestrowej

Podobnie jak materiał typu canvas, tak i powłoki poliestrowe są rozwiązaniem nowoczesnym dla naszych ścian. Powłoki charakteryzują się znacznie wyższą odpornością na ciepło i wodę. Są zatem trwałe i łatwo je utrzymać w czystości. Stanowią zatem najwyższą jakość fototapetowania w chwili obecnej. Ze względu na te zalety oraz niewątpliwie najszybszy i najbardziej czysty montaż są stosunkowo drogą alternatywą, ale z pewnością najtrwalszą.


Wybór fototapety to wybór spośród materiałów, grafik oferowanych przez producentów jak i możliwości własnych propozycji. Decyzja o fototapecie powinna być zatem przemyślana i dostosowana do przeznaczenia pomieszczenia. Warto zatem zastanowić się czy zależy nam na rozwiązaniu trwałym, czy na chwilowej ozdobie ścian wewnętrznych.
 

Koniecznie zobacz