Drzwi antywłamaniowe - inwestycja w bezpieczeństwo

Jesteś tutaj:

Drzwi antywłamaniowe - inwestycja w bezpieczeństwo

3,4/5 (11 ocen)

Termoizolację stanowi zazwyczaj pianka poliuretanowa, wełna mineralna lub styropian. W szerokim wachlarzu ofert o wiele łatwiej jest znaleźć drzwi wzmocnione o małym współczynniku przenikania ciepła U niż drzwi antywłamaniowe zapewniające taki przepływ ciepła.

Cały obwód skrzydeł drzwiowych wzmacnia się stalowymi profilami. Wysokość skrzydeł wynosi zazwyczaj 1,9 m ÷ 2,2 m. Natomiast szerokość powinna wynosić minimum 90 cm. Ze względu na to, że drzwi antywłamaniowe wykonuje się głównie ze stali, są one stosunkowo ciężkim rozwiązaniem.

Drzwi zewnętrzne

Ościeżnice i zawiasy

W skład systemu zabezpieczającego wchodzą również wmurowane lub wkręcone metalowe profile metalowe, czyli ościeżnice. Należy pamiętać, że ich wymiary zmieniają się w zależności od klasy i modelu drzwi. Trzeba zatem dokładnie przeglądać oferty i nie sugerować się tylko i wyłącznie standardowymi wymiarami.

Kolejnym elementem są zawiasy – minimum 3. Przy zamawianiu drzwi antywłamaniowych niezbędne jest podanie, w którą stronę się otwierają. Sposób otwierania wpływa bezpośrednio na rozmieszczenie tzw. bolców antywyważeniowych, a te zaś z kolei na rozmieszczenie zawiasów. Bolce są zabezpieczeniem, dzięki nim drzwi nie mogą zostać zdjęte lub wyłamane (nawet, gdy złodziej przetnie zawiasy). Dodatkową ochronę zawiasów stanowią metalowe osłony.

Budowa drzwi antywłamaniowych znacznie różni się od budowy tradycyjnych drzwi zewnętrznych. Nie musi wcale oznaczać nieestetycznego i niekomponującego się z mieszkaniem czy domem rozwiązania. Drzwi antywłamaniowe to rozwiązanie warte zainteresowania, ponieważ zapewnia ono znacznie bezpieczniejsze przebywanie w domu jak i bezpieczeństwo dobytku podczas naszej nieobecności.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz