Dom z cegieł - prawie same atuty

Jesteś tutaj:

Dom z cegieł - prawie same atuty

3,4/5 (194 ocen)

- Przyjazne człowiekowi – glina, która jest głównym składnikiem cegły, jest surowcem naturalnym. Wchodzi ona w reakcje jedynie z kwarcem i innymi minerałami, a to sprawia, że w domach wytwarza się pozytywny dla człowieka mikroklimat. Domy z cegieł nie bez powodu więc uznawane są za zdrowe i bezpieczne.

- Ekonomiczne – choć podczas budowy w taki dom trzeba zainwestować więcej, niż w budynki z innego materiału, to koszty zwrócą się podczas eksploatacji w postaci zaoszczędzonego ciepła, długowieczności, rzadkich remontów.

 

Dom ceglany
Dom ceglany

Uniwersalność i wszechstronność cegły

 

Cegła pięknie wygląda w każdym stylu, tradycyjnym i nowoczesnym. Świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej czy fabrykach. Doskonale komponuje się z elementami zewnętrznymi budynku, jak i wewnątrz. Zdolni architekci i projektanci wnętrz potrafią z niej wyczarować przepiękne aranżacje.

Jak widać domy z cegły mają bardzo dużo istotnych zalet. Od wieków nie przemija moda na budowanie z tego doskonałego budulca. Dlatego wznosząc dom z ceglanej elewacji, ma się pewność, że jego wartość utrzyma się przez wiele lat, a z czasem może nawet wzrośnie. Warto więc inwestować w taką nieruchomość. Mieszkanie w niej jest komfortowe i daje poczucie prestiżu.

Koniecznie zobacz