Zewnętrzne drzwi przesuwne

Jesteś tutaj:

Zewnętrzne drzwi przesuwne

3,7/5 (46 ocen)

Drzwi przesuwne są popularne nie tylko we wnętrzach. To często wybierane rozwiązanie także dla drzwi zewnętrznych. Szczególnie jeżeli chodzi o drzwi tarasowe.


Funkcjonalne przeszklenie


Zamiast decydować się na tradycyjne drzwi balkonowe coraz chętniej wybierane są drzwi przesuwne. Przede wszystkim są one funkcjonalne, a równocześnie gwarantujące dostęp do naturalnego oświetlenia. Dzięki nim wyjście na taras czy do zimowego ogrodu jest zupełnie inne niż w przypadku przyjmowanych dotychczas rozwiązań. Drzwi przesuwne łączą taras lub ogród z salonem, przez co zyskują coraz większe grono zwolenników.

Ponadto jest to rozwiązanie wygodne, dające szereg możliwości. Tego rodzaju drzwi pozwalają na przeszklenie nawet 15m.

Ponadto ciekawą propozycją jest także otwieranie takich drzwi za pomocą pilota. Można oczywiście wybrać też tradycyjny sposób otwierania i zamykania.

Warto zaznaczyć, że zewnętrzne drzwi przesuwne są propozycją, w której nie ma progu. Zatem przewaga nad tradycyjnymi drzwiami balkonowymi jest naprawdę znacząca.


Zewnętrzne drzwi przesuwne

Zewnętrzne drzwi przesuwne

Otwieranie/zamykanie


W zakresie otwierania i zamykania zewnętrznych drzwi przesuwnych pojawiają się różne rozwiązania producentów. Przede wszystkim chodzi tutaj o możliwość otwierania sąsiadujących skrzydeł. Mogą bowiem one otwierać się jednocześnie. Podczas wyboru drzwi przesuwnych już na wstępie należy zaznaczyć na jakie rozwiązanie się decydujemy i czy któreś ze skrzydeł drzwiowych będzie nieotwieralne.

Takie działanie podczas wyboru drzwi przesuwnych ma na celu bezpośrednie dostosowanie się producentów tego rodzaju drzwi do potrzeb swojego klienta. Stąd też szereg aż tylu możliwości.

Przesuwne drzwi tarasowe

Przesuwne drzwi tarasowe

Profil drzwi


Z pewnością sprawne funkcjonowanie drzwi przesuwnych nie byłoby możliwe, gdyby nie profile skrzydeł drzwiowych. Profile skrzydeł drzwiowych mają różne grubości, dzięki czemu wybór najbardziej odpowiedniego profilu nie jest trudny. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz