Uprawa malin

Jesteś tutaj:

Uprawa malin

3,6/5 (79 ocen)

Odmianę Polesie charakteryzują wcześnie dojrzewające, duże i słodkie owoce. Maliny mają ciemnoczerwoną barwę i są dobre zarówno do jedzenia na surowo jak i na przetwory.

Maliny odmiany Polka są idealne do jedzenia na surowo, smaczne o dużych owocach, dojrzewają bardzo wcześnie. Można je, również zamrażać i robić z nich przetwory. Jedyną wadą malin, jest trudna uprawa krzewów, gdyż nie są odporne na zamieranie pędów i gnicie owoców.


Maliny - owoce

Maliny - owoce

Odmianę Polana charakteryzują duże, słodkie maliny. Mają czerwoną barwę. Możemy je jeść od sierpnia do ostatnich dni października.

Maliny odmiany Laszka obficie owocują i mają smaczne, duże owoce.

Odmianę Poranna Rosa wyróżniają krzewy, które owocują w pierwszych dniach września. Ich owoce mają żółtą lub lekko pomarańczowa barwę, są bardzo smaczne. Krzewy tej odmiany są odporne na zamieranie pędów oraz na gnicie owoców.

Warto posadzić w ogrodzie choć kilka krzaczków malin, najlepiej przy słonecznym ogrodzeniu, aby krzewy mogły je porastać, a owoce dojrzewać w pełnym słońcu. Może nie najłatwiej zbiera się owoce, ale przyjemność z jedzenia wynagradza ten trud.

Pielęgnując krzewy należy wycinać suche i połamane gałęzie oraz regularnie usuwać gnijące i zgniłe owoce.

Agnieszka Krakowiak
 

Koniecznie zobacz