Układanie i montaż paneli podłogowych

Jesteś tutaj:

Układanie i montaż paneli podłogowych

3,2/5 (29 ocen)

- Pierwszy rząd paneli powinien mieć taką głębokość, by ostatni miał minimum 50 mm. Jeśli według obliczeń wychodzi, że ostatni będzie płytszy, trzeba pierwszy odpowiednio spłycić.

- Zaczyna się od rogu pokoju. Pierwszą klepkę umieszczamy tak, by krawędzie z piórem były skierowane do ściany, od której zaczynamy.

- Do rozpoczętego poprawnie rzędu dokłada się kolejne klepki wzdłuż ściany zachowując cały czas odpowiednią przerwę dylatacyjną z wykorzystaniem kolejnych klinów.

- Ostatnia klepkę w rzędzie docinamy odpowiednio, jeśli zachodzi taka potrzeba.

- Od kawałka odciętego od ostatniej klepki w pierwszym rzędzie rozpoczynamy układanie kolejnego.

- Układamy tyle rzędów, ile będzie konieczne. Przy ostatnim często okazuje się, że klepki są zbyt szerokie i należy je dociąć do właściwego rozmiaru. Trzeba to wykonywać bardzo precyzyjnie, aby zachować odpowiednie proporcje.

- Po ułożeniu wszystkich paneli, usuwamy kliny dystansujące i całość wykańczamy listwami przypodłogowymi, które mocuje się do ściany.


Cieszymy się z nowej podłogi!


Jeśli uda nam się prawidłowo ułożyć wszystkie panele, będziemy nie tylko cieszyć się nową podłogą, ale na pewno odczujemy dumę z faktu, iż udało się nam wykonać ją samodzielnie.  Jest to zgoła budujące uczucie i warto jego doznać osobiście.
 

Koniecznie zobacz