Pustaki szklane i luksfery - sposób na ściany pełne światła

Jesteś tutaj:

Pustaki szklane i luksfery - sposób na ściany pełne światła

3,3/5 (39 ocen)

Doskonale sprawdzają się w aranżacjach kuchni, gdzie bywają wykorzystywane zarówno jako ścianki działowe, jak i zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych. W ostatnim czasie projektanci tworzą z nich nawet meble, na przykład stoły lub lady oddzielające przestrzeń kuchenną od pokoju czy salonu.

Dzięki nowoczesnym zintegrowanym systemom konstrukcyjnym z pustaków szklanych powstają całe lub częściowe sufity, co często daje niewiarygodne wręcz efekty.

Jeśli chodzi o wykorzystanie luksferów w ścianach zewnętrznych budynków, to powstają z nich „ślepe” okna (wszędzie tam, gdzie potrzebne jest światło bez konieczności całkowitego prześwitu). Bardzo często tworzy się z nich specjalne świetliki rozjaśniające choćby pomieszczenia piwnicy, gdzie nie można zamontować okien.

Przy zachowaniu odpowiednich parametrów technicznych, buduje  się z nich także większe płaszczyzny ścian, choćby na klatce schodowej. Wówczas w dzień jest na niej widno, a nocą od zewnątrz oświetla przestrzeń przed domem i daje ciekawy efekt estetyczny.

Pustaki szklane w łazience

Pustaki szklane w łazience

Warto wiedzieć, że…


- Ponieważ pustaki szklane chronią lepiej przed hałasem, niż podwójne szyby, można je z powodzeniem wykorzystywać w budynkach ulokowanych w pobliżu generujących hałas autostrad, linii kolejowych, boisk, stadionów, szkół itp.

- Kiedy dany budynek stoi blisko granicy działki, to na ścianie, która bezpośrednio sąsiaduje z nią można zamiast, zakazanych w tym przypadku okien, umieścić luksfery. Wpuszczą one do budynku światło, a prawo nie zostanie złamane.


- Ponieważ pustaki szklane są materiałem odpornym na ściskanie, zabudowa nimi na przykład klatki schodowej czy okien w piwnicy, lepiej chroni przed włamaniem, niż zwykłe okno.

- Elementy budynku wykonane z luksferów, w razie pożaru wytrzymują średnio około godziny.

Pustaki szklane

Pustaki szklane

Ceny szklanych pustaków


Poniższe ceny są orientacyjne i ulegają nieustannym zmianom.

Pustaki bezbarwne – 7 – 90 zł/ szt.

Pustaki barwione w masie – 12 – 100 zł/szt.

Pustaki barwione powierzchniowo – 18 - 25 zł/szt.

Pustaki Neo (o neonowych barwach) – 20 – 25 zł/szt.
 

Koniecznie zobacz