Podłoga w przedpokoju - domowe skrzyżowanie dróg

Jesteś tutaj:

Podłoga w przedpokoju - domowe skrzyżowanie dróg

3/5 (124 ocen)

Podłoga z ceramiki jest łatwa pod względem czyszczenia i konserwacji. Gorzej jest z akustyką, bo chodząc po niej w butach na obcasach, niestety, słychać to bardzo wyraźnie. Wtedy zawsze można położyć w przedpokoju chociaż niewielki dywanik, który przynajmniej częściowo wyciszy kroki osób wchodzących lub wychodzących w tego typu obuwiu.


Klinkier


Jest to na tyle uniwersalny materiał, że z powodzeniem funkcjonuje również jako podłoga w przedpokoju. Kostka klinkierowa posiada wiele cennych właściwości, które doskonale sprawdzają się w tak intensywnie eksploatowanym miejscu. Jest przecież odporna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, na wilgoć i zmiany temperatury. Przy tym wszystkim okazuje się atrakcyjna z wyglądu. Jednak jej minusem jest stosunkowo mały wybór pod względem kolorystyki, motywów i wzorów. Komu to nie przeszkadza, może z powodzeniem zastosować kostkę klinkierową w swoim przedpokoju, korytarzu czy holu wejściowym.

Podłoga z płytek ceramicznych w przedpokoju

Podłoga z płytek ceramicznych w przedpokoju

Podłoga z kamienia


Choć wielu uważa, że posadzka kamienna „wieje chłodem”, to znajdują się i tacy, którzy wybierają ją do przedpokoju czy holu. Nie jest to wcale taki zły wariant. Tym bardziej, że współczesne sposoby produkcji elementów z kamienia znacznie się rozwinęły, co pozwala na uzyskiwanie niezwykle atrakcyjnych tak pod względem użytkowym, jak i atrakcyjności wyglądu.

Producenci prefabrykatów do układania podłogi z kamienia oferują bardzo ciekawe elementy, z których można wyczarować naprawdę piękną i funkcjonalną podłogę. Do tego celu najczęściej wykorzystywane są twarde kamienie drobnoziarniste, na przykład bazalt i granit. Nie najgorzej sprawdza się również piaskowiec, trawertyn i kwarc. Fachowcy nie polecają do przedpokoju podłogi z marmuru, który w tym miejscu narażony jest na intensywne ścieranie i matowienie, a co za tym idzie, na szybsze brudzenie się, niszczenie i zużycie.


Wykładziny PVC


Co tu dużo pisać, wykładziny z tworzywa sztucznego przeżywają swój renesans. Te produkowane przy pomocy najnowszych technologii, mają znacznie więcej zalet, niż jej poprzedniczki. Właściwości nowoczesnych wykładzin pozwalają na ich stosowanie niemal w każdym miejscu i pomieszczeniu. Są wytrzymałe, trwałe, odporne na wilgoć, zmiany temperatur, na ścieranie lub inne uszkodzenia mechaniczne. Jednak koronnym atutem wykładzin jest ich atrakcyjny wygląd. Produkowane są w niezliczonej liczbie kolorów, wzorów, faktur i wielkości. Można na przykład nabyć wykładziny świetnie imitujące drewno, kamień, ceramikę lub naturę, co bardzo efektownie wpisuje się w każde wnętrze, także w przedpokoju. Jeśli więc zależy komuś na szybkim i ekonomicznym wariancie podłogi w tym miejscu, to wybór wykładziny PVC jest przynajmniej godny poważnego rozważenia.

Podłoga z płytek w przedpokoju

Podłoga z płytek w przedpokoju

Koszt nowej podłogi


To, ile wydamy na nową podłogę w przedpokoju, zależy od rodzaju i ilości materiału, jaki zostanie wykorzystany. I tak według aktualnych, średnich cen zapłacimy za:

- drewniane deski – 80 – 400 zł/m²

- panele laminowane – 70 – 200 zł/m²

- płytki ceramiczne – 30 – 100 zł/m²

- kamień podłogowy – 100 – 200 zł/m²

- klinkier podłogowy – 20 – 200 zł/m²

- wykładziny PVC – 20 – 150 zł/m²
 

Koniecznie zobacz