Płytki z kamienia sztucznego

Jesteś tutaj:

Płytki z kamienia sztucznego

3,3/5 (21 ocen)

Odzwierciedlenie naturalności?
 

Czy kamienie sztuczne są odzwierciedleniem kamieni naturalnych? Niewątpliwie tak. Doskonała imitacja kształtów i barw w największym stopniu przyczynia się do takowego podobieństwa.

Ponadto producenci zwrócili uwagę także na rolę światłocieni. Naturalne barwy połączone z typowymi dla kamieni naturalnych fakturami tworzą odwzorowanie wręcz idealne.

Kamienie sztuczne nie tylko w zakresie wyglądu wizualnego przypominają kamienie naturalne. Ze względu na funkcje materiałów wykończeniowych muszą być także i do nich odpowiednio przygotowane. W związku z tym kamienie sztuczne są odporne na działanie wody czy mrozu. Charakteryzują się ponadto odpowiednio wysoką wytrzymałością. Dzięki temu sprawdzają się w praktyce nie tylko zakresie wizualnym, ale i odpornościowym. Połączenie wyglądu i wytrzymałości to podstawa zastosowania kamieni sztucznych w praktyce.


Zastosowanie
 

Płytki z kamienia sztucznego mają zastosowanie jako materiały wykończeniowe. Przede wszystkim chodzi tutaj o elewacje. Dom może być w częściowo pokryty płytkami lub cały. Częściowe pokrycie elewacji wraz z pokryciem słupów jest jednak bardziej powszechne. Montaż płytek jest stosunkowo prosty, a szczegółowe wytyczne podają bezpośredni producenci płytek.

Podobnie wygląda to we wnętrzach. Płytki z kamienia sztucznego to zwrócenie uwagi w stronę naturalności przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesności. Ściany pokryte tego rodzaju płytkami są niewątpliwie atrakcyjne. Równocześnie urozmaicają one przestrzeń, dzięki czemu staje się ona bardziej wyjątkowa. Stosowanie płytek z kamienia sztucznego nie odnosi się wyłącznie do ścian domów jednorodzinnych. Popularnie wykorzystuje się je w biurach czy budynkach użyteczności publicznej.

Zainteresowanie kamieniem sztucznym nie jest bezpodstawne. Bogata oferta producentów płytek z kamienia sztucznego niewątpliwie jest ofertą kuszącą. Ponadto płytki sprawdzają się w praktyce. Zatem materiał okładzinowy w odsłonie naturalnej może być śmiało zastąpiony kamieniem sztucznym.
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz