Palisady ogrodowe - szeroki wachlarz zastosowań

Jesteś tutaj:

Palisady ogrodowe - szeroki wachlarz zastosowań

3,5/5 (17 ocen)

Korzystnie przemawia także cena tego rodzaju palisady. Zazwyczaj najchętniej wybieranymi są brązowe lub szare, dzięki czemu nie sprawiają wrażenia sztucznego elementu w ogrodzie.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że palisada z tworzyw sztucznych nie jest tak trwała jak kamienna, betonowa czy drewniana. Jedną z charakterystycznych cech palisady z tworzyw sztucznych jest także jej wysokość. Wyróżniają się one niewielką wysokością, zatem ich zastosowanie nie jest aż tak szerokie jak wykonanych z pozostałych materiałów.


Gdzie nie stosować palisady?


Pomimo rozbudowanego zakresu zastosowań nie zawsze zainwestowanie w palisadę ogrodową okazuje się rozwiązaniem trwałym i praktycznym. Przede wszystkim tego typu problemy mogą pojawić się w przypadku podjazdów. Dlaczego? Wynika to ze znacznie większego działania obciążeń i skutków ich oddziaływania.

Palisada ogrodowa w takim przypadku z pewnością się nie sprawdzi i nie przyniesie pożądanych efektów podczas bezpośredniego użytkowania. W związku z tym nie należy zastępować krawężników palisadą.

Wszędzie tam, gdzie pojawiają się dodatkowe obciążenia, a zależy Ci na nadaniu formy Twoim ścieżkom ogrodowym czy piaskownicy śmiało możesz skorzystać z palisady.

Podsumowując: bogaty wachlarz zastosowań palisad pozwala na zróżnicowanie funkcji, którą będą pełniły. Materiały, z których wykonuje się palisady są w stanie współgrać z naturalnością ogrodu.
 

Słupki palisadowe

Słupki palisadowe

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz