Jakie okna tarasowe wybrać?

Jesteś tutaj:

Jakie okna tarasowe wybrać?

3,6/5 (19 ocen)
PCV

Ceny okien aluminiowych, drewnianych czy też łączących wymienione materiały są stosunkowo wysokie. Nie każdy może pozwolić sobie na inwestycję w takie okna tarasowe. Oprócz ceny za zastosowaniem okien tarasowych z PCV może przemawiać estetyka. Przykładowo: jeżeli pozostałe okna zostały wykonane z PCV to najlepiej, aby okna tarasowe nie odbiegały od pozostałych.

Na uwadze należy mieć również fakt, że okna z PCV są łatwe w utrzymaniu czystości. Szeroka gama kolorystyczna również przemawia za ich zastosowaniem.

Jednak pomimo tego nie można zapominać o wadach. Bo chociaż okna mogą być bardzo szczelne i nie wymagać konserwacji to ich montaż określa się jako wrażliwy. To oznacza w praktyce możliwość pękania szyb. Stąd szczególną uwagę powinno zwrócić się na ich osadzenie.

Okna tarasowe

Okna tarasowe

Podniesienie funkcjonalności


Okna tarasowe bezwzględnie muszą być praktyczne. Otwieranie dużych płaszczyzn nie powinno zatem być kłopotliwe.

Najczęściej stosuje się dwa podstawowe warianty:

• okna uchylno-przesuwne,
• okna podnoszono-przesuwne.

Równie ważny jak komfort użytkowy jest komfort poczucia bezpieczeństwa.

Okno tarasowe to okno, które może skusić potencjalnych złodziei. Z tego względu tak ważne są okucia antywłamaniowe. Poziomy zapewnienia ochrony są zróżnicowane. Właściwości antywłamaniowe okna tarasowego znacząco przyczyniają się do wzrostu jego ceny.

Oprócz okuć antywłamaniowych warto przemyśleć kwestię rolet antywłamaniowych. Rolety zewnętrzne znacznie ograniczają możliwości włamywaczy. Decydując się na okna tarasowe nie można o tym zapomnieć.

Okna na taras

Okna na taras

Podsumowując…


Rynek okien tarasowych nie powinien stanowić dla Ciebie tajemnic. Jedynie jego poznanie gwarantuje, że będziesz zadowolony z okna tarasowego, na którego montaż się zdecydujesz.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz