Jak zbudować grill ogrodowy? Cenne wskazówki

Jesteś tutaj:

Jak zbudować grill ogrodowy? Cenne wskazówki

3,2/5 (227 ocen)

Wylanie fundamentu i układane bloczków będzie przebiegało analogicznie do wznoszenia grilla klinkierowego. Ze względu na stosunkowo prostą i szybką obróbkę czas budowy można znacznie skrócić, co korzystnie przemawia za zastosowaniem bloczków z betonu komórkowego (ich grubość powinna odpowiadać założeniom projektowym). Jednak równocześnie trzeba pamiętać o wyszlifowaniu ścian oraz zwieńczeniu podjętych prac, czyli nałożeniu tynku. W przypadku rozwiązań klinkierowych nie ma takiej potrzeby.


Budowa grilla kamiennego


W zakresie podejmowanych działań wybudowanie ogrodowego grilla z kamienia znacząco nie różni się od pozostałych. Oczywiście w tym przypadku budulcem zostać może chociażby kamienna kostka brukowa – np. granitowa. Najlepiej należy zastosować zaprawę przeznaczoną typowo do materiałów kamiennych.

Decydując się na wykorzystanie otoczaków uformowanie grilla może przysporzyć nieco innego rodzaju trudności. Mianowicie potrzebna będzie mieszanka betonowa oraz deskowanie, które pozwoli na zachowanie pożądanych kształtów ścian projektowanej konstrukcji.

Wybudowanie ogrodowego grilla okazuje się czynnością, do której podjęcia nie konieczne okazuje się wynajęcie ekipy fachowców. Satysfakcja samodzielnego wykonawstwa będzie tym większa, im precyzyjniej podejmiesz się go. Warto być zatem starannym w budowaniu, ponieważ Twój ogrodowy grill może przyćmić gotowe konstrukcje.

Grille i akcesoria kupisz tutaj
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

 

Koniecznie zobacz