Grille elektryczne - zalety i wady

Jesteś tutaj:

Grille elektryczne - zalety i wady

3,2/5 (18 ocen)

Biorąc pod uwagę wady tego urządzenia, to na pewno zasilanie prądem ograniczy jego stosowanie w plenerze. Dla wielu największą wadą grilli elektrycznych jest inna jakość grillowanych potraw, które pozbawione są specyficznego smaku i aromatu, jaki w przypadku grilli węglowych gwarantuje osadzający się na nich dym.  


Ryby przygotowywane na grillu elektrycznym

Ryby przygotowywane na grillu elektrycznym

Na półkach sklepowym możemy się spotkać z grillami o różnym kształcie, w formie stołowej oraz stojącej. Z rusztem bądź z płytą po jednej lub po dwóch stronach. Obustronne wyposażenie w płyty zapewnia lepsze efekty grillowania. Przy wyborze grilla nie należy się kierować wyłącznie ceną, ale także warto zwrócić uwagę na markę towaru, jakość materiałów z jakich został wykonany oraz zapoznać się z okresem gwarancji.

Grille elektryczne mimo, że nie należą do najpopularniejszych są ważnym uzupełnieniem oferty grilli, ponieważ stanowią ważną alternatywę dla tych, którzy cenią czyste i przede wszystkim zdrowsze grillowanie oraz dla osób, które nie mają możliwości na grillowanie poza miejscem zamieszkania.
 


Koniecznie zobacz