Drzwi balkonowe i tarasowe

Jesteś tutaj:

Drzwi balkonowe i tarasowe

3,3/5 (48 ocen)
Tworzywa sztuczne

Pomimo szeregu zalet drzwi drewnianych nie zawsze stać nas na to, aby je kupić. W takich przypadkach decydujemy się na drzwi balkonowe z tworzyw sztucznych. I chociaż nie mają tak dobrych parametrów technicznych, co drzwi aluminiowe, chętnie w nie inwestujemy.

Drzwi z tworzyw sztucznych mają w swojej konstrukcji zaprojektowane komory, czyli luki powietrzne, które zapewniają izolację. Ponadto są odporne na obciążenie wiatrem i czynniki atmosferyczne. Dzięki okleinowaniu reprezentują znacznie szerszą możliwość wyboru koloru.

Drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe

Unikamy błędów montażowych


Należy pamiętać, że drzwi balkonowe to nie tylko wybór ich konstrukcji czy materiału, z którego będą wykonane. Niezwykle ważny jest również sam montaż. Warto zatem poświęcić mu nieco więcej uwagi.

Błędy montażowe zdarzają się głównie podczas montażu drzwi balkonowych i tarasowych w nowych budynkach. Chodzi tutaj przede wszystkim o wstawianie drzwi balkonowych przed wykonaniem posadzki i niezapewnienie im stałego podparcia.

Uniknąć można uszkodzenia drzwi poprzez zastosowanie jednego z trzech proponowanych rozwiązań. Pierwszym ze sposobów jest podmurowanie bloczkami. Drugi sposób zabezpieczenia polega na wykorzystaniu profilu bazowego, który stanowi system podparcia drzwi. W przypadku osadzenia drzwi ponad poziomem posadzki należy połączyć dwa powyższe rozwiązania.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami przeprowadzić robót montażowych warto zatroszczyć się o ekipę fachowców, która nie tylko szybko, ale przede wszystkim precyzyjnie zamontuje drzwi balkonowe.

Odsłona naszego balkonu w znacznej mierze uzależniona jest od drzwi balkonowych. Wobec tego nie należy podejmować pochopnych decyzji. Drzwi balkonowe, które są wygodne w użytkowaniu, a równocześnie upiększające nasz balkon i nie obciążające dotkliwie naszego portfela to najlepszy wybór.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz