Świecąca kostka brukowa

Jesteś tutaj:

Świecąca kostka brukowa

3,2/5 (53 ocen)

- wytrzymałość – utrzymywanie silnych obciążeń,

- trwałość – przy normalnej eksploatacji kostka może być używana nawet przez 16 lat,

- bezpieczeństwo – brak wystających nad powierzchnię elementów oświetlenia znacznie podwyższa bezpieczeństwo chodzenia i jeżdżenia po niej,

- łatwą konserwację – nie wymaga w zasadzie żadnych specjalnych zabiegów konserwujących,

- szczelność - do ich wnętrza nie przenikają ani brud, ani woda,

- szeroki zakres temperatury pracy – od - 40 do + 60˚C,

- łatwość montażu – jest doskonale dopasowana kształtem i wymiarami do standardowych kostek, więc układa się ją w analogiczny sposób,

- duża oszczędność energii – zużywają mniej mocy od tradycyjnego oświetlenia,

- estetykę.

Kostki LED zamontowane na tej samej nawierzchni najczęściej spinane są w jeden obwód elektryczny, więc korzystają ze wspólnego zasilania i sterowania. Tego typu oświetlenie nie psuje się, kiedy jest z dużą częstotliwością włączane i wyłączane, dlatego można za pomocą świecących kostek aranżować ciekawe animacje świetlne nie tylko do celów dekoracyjnych, ale przede wszystkim użytkowych. Mogą na przykład w precyzyjny sposób wskazywać kierunek ruchu na podjeździe czy parkingu zapalając się po kolei i niejako ‘prowadząc’ gości do celu.

Jak już wspomnieliśmy, liczba użytkowników świecącej kostki stale rośnie. Producenci natomiast nieustannie ja doskonalą, co doskonale wróży na przyszłość. Jeśli zastanawiają się Państwo nad rozwiązaniem kwestii oświetlenia na swojej posesji, to na pewno warto przyjrzeć się możliwościom kostek LED.


Ceny świecących kostek brukowych


Konkretne ceny kostek świecących zależą od ich wielkości, kształtu i typu oświetlenia LED. Średnio kształtują się następująco:

- kostka kamieniopodobna – 40 – 150 zł

- kostka chropowata – 30 – 90 zł

Zdjęcia: producent świecącej kostki brukowej LedBruk.
 

Koniecznie zobacz