Skuteczne zwalczanie moli ubraniowych

Jesteś tutaj:

Skuteczne zwalczanie moli ubraniowych

3,3/5 (81 ocen)

Podobny efekt uzyskuje się stosując suszki z kwiatów bądź ziół. Należy wybrać lawendę czy marzankę wonną. Ich przechowywanie nie jest trudne – wystarczy jedynie zatroszczyć się o lniany woreczek. Taki asortyment do walki z molami można wykonać samodzielnie lub zakupić gotowe mieszanki, dostępne w drogeriach. Ubrania będą pachniały, a mole przestaną pomieszkiwać w naszych szafach.

Istotne ze względów praktycznych jest także rozmieszczenie płaszczy czy swetrów. Im będą one bardziej upchane, tym trudniej będzie zwalczyć szkodniki. Nie należy zatem wypychać szaf po brzegi w dosłownym sensie znaczenia tych słów.
Ponadto mole lubią umiarkowane temperatury. Zatem lato czy zima, kiedy w mieszkaniu nie jest włączone ogrzewanie, stają się doskonałymi porami na wietrzenie szaf celem uniknięcia rozwoju moli.

Mole ubraniowe dostarczają  problemów, zatem najważniejszym będzie niedopuszczenie do ich rozmnożenia. Podążając tym tropem lepiej zachować zawczasu środki ostrożności i czystość, aby potem nie szukać sposobów na ich wytępienie. Warto również nadmienić, że podobnie sytuacja wygląda w przypadku moli spożywczych, które równie dotkliwie wpływają na nasze dotychczasowe, spokojne życie…

Skuteczne środki na mole znajdziesz tutaj

Koniecznie zobacz