Przegląd szyb okiennych i drzwiowych

Jesteś tutaj:

Przegląd szyb okiennych i drzwiowych

2,8/5 (9 ocen)

Zasada czyszczenia polega na wykorzystaniu deszczu oraz promieniowania słonecznego. Deszcz zmywa zanieczyszczenia z okien, natomiast światło słoneczne wysusza, przez co szyby wracają do swojego pierwotnego stanu.

W związku z takim działaniem można się pokusić o podkreślenie podstawowej zalety okien/ drzwi z szybami samoczyszczącymi: czyszczenie jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku innych rodzajów szyb, a oprócz tego konieczność przeprowadzenia zabiegów czyszczących pojawia się znacznie rzadziej.

Właściwości szyb samoczyszczących powodują, że pod względem cenowym nie należą do szyb najtańszych. Dlatego też trzeba liczyć się z wyższymi cenami.

Okna z dużymi szybami


Szyby dźwiękoszczelne


Chęć wyeliminowania hałasu stała się wytyczną do produkcji szyb dźwiękoszczelnych. Dzięki folii szyby pochłaniają dźwięk nawet do 60%. Dlatego też sprawdzają się w przyulicznych budynkach, nieustannie narażonych na hałas miejski.

Szyby dźwiękoszczelne są w stanie redukować hałas wchodzący jak i wychodzący. W dużym stopniu poziom wyciszenia wynika z rodzaju ram okiennych bądź drzwiowych, a także natężenia hałasu. Warto zatem skupić się nie tylko na samej szybie, ale i ramie okiennej oraz na montażu. Dzięki temu ulegnie podwyższeniu izolacyjność akustyczna.

Każda z wymienionych szyb reprezentuje specjalne właściwości szkła. W praktyce możesz łączyć właściwości szyb decydując się chociażby na bezpieczne szyby niskoemisyjne.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz