Muszla klozetowa - nieodzowny element łazienki

Jesteś tutaj:

Muszla klozetowa - nieodzowny element łazienki

3,9/5 (25 ocen)

- kompakt – tu zbiornik z wodą jest ustawiony na muszli lub tworzy z nią jedną całość (monolity). Te ostatnie są funkcjonalne i estetyczne.

Podczas spłukiwania traci się często wiele wody. Aby to ograniczyć, projektanci wprowadzili ekonomiczne, dwudzielne przyciski. Jedna część jest większa, druga mniejsza. Z pierwszej płynie 6-9 litrów podczas jednego spłukania, a z mniejszej tylko 3 litry. Niektóre spłuczki wyposażone są w przycisk „stop”, który umożliwia natychmiastowe zatrzymanie wypływającej wody.

Muszla klozetowa

Muszla klozetowa

Deski sedesowe są tym elementem, z którym styka się ciało użytkownika. Powinny więc być higieniczne i komfortowe. Wykonywane są z miękkiego plastiku i polipropylenu są ciepłe w dotyku, ale mało odporne na uszkodzenia. Są też deski z twardego plastiku znacznie trwalsze i łatwe w utrzymaniu w czystości. Ostatnio popularne stały się deski z żywicy poliestrowej.

Takie żelowe, kolorowe, przeźroczyste i zdobione deski mają specyficzny urok, ale nie wszędzie pasują. Najbardziej ekskluzywne są deski ze stali szlachetnej, solidne, wygodne i … drogie.

Miski klozetowe produkowane są najczęściej z porcelitu lub innego rodzaju ceramiki, ale także z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej.

Wybierając muszlę zwróćmy więc uwagę na te kilka istotnych czynników, by po przywiezieniu jej do domu czy mieszkania, nie okazało się, że nie pasuje odpływ albo kompakt nie mieści się w wybranym miejscu, a deska kolorystycznie odstaje od całego pomieszczenia.

Koniecznie zobacz