Mieszkasz w bloku? Dowiedz się, jakie drzwi wejściowe warto kupić do mieszkania

Jesteś tutaj:

Mieszkasz w bloku? Dowiedz się, jakie drzwi wejściowe warto kupić do mieszkania

3,3/5 (72 ocen)

Izolacja akustyczna


Mieszkanie w bloku to niekiedy nie lada wyzwanie dla ludzi ceniących sobie spokój i ciszę. To, co dzieje się za drzwiami mieszkania powinno być niedostępne dla sąsiadów. Ponadto uciążliwe dźwięki z klatki schodowej mogą przyczynić się do konfliktów. Chcąc tego uniknąć należy pamiętać, że izolacja akustyczna nie jest wyłącznie sprawą stropów czy ścian. Warto o niej pomyśleć również na etapie zakupu drzwi wejściowych. O izolacji akustycznej decyduje zarówno wypełnienie drzwi jak i solidność zamontowania. Do mieszkań w bloku zaleca się inwestycję w drzwi wejściowe, których wypełnienie wykonane będzie jako płytowe lub z blachy. Niestety bardzo często w celu obniżenia kosztów użytkownicy decydują się na drzwi z kartonową strukturą, której negatywne skutki akustyczne odczuwalne są już po zamontowaniu drzwi.


Izolacja termiczna


Podczas wyboru drzwi wejściowych należy również uwzględnić parametry izolacji termicznej. Szczelne drzwi, o dobrych właściwościach cieplnych pozwolą na uzyskanie komfortu. Najniższy współczynnik przenikania ciepła wykazują drzwi drewniane, a za nimi są drzwi aluminiowe czy plastikowe. Drewniane konstrukcje są jednak stosunkowo drogie, co czasami przekłada się na wybór innego materiału.


Estetyka


Drzwi wejściowe do mieszkania w budynku wielorodzinnym nie powinny kontrastować z charakterem klatki schodowej czy sąsiednimi drzwiami. Warto jednak pomyśleć o stronie wewnętrznej drzwi i dopasowaniu jej do własnej aranżacji przedpokoju. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu farb, tapet czy oklein. Najlepiej zrobić to w taki sposób, aby uzupełnienie wnętrza stanowiły drzwi, a nie odwrotnie.

Drzwi wejściowe i wspólna klatka schodowa dla niektórych będą uciążliwym problemem, dla innych zaś sąsiedztwo życzliwych ludzi pozwoli na rezygnację z zakupu kosztownych drzwi z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Koniecznie zobacz