Ile kosztuje m2 kostki brukowej?

Jesteś tutaj:

Ile kosztuje m2 kostki brukowej?

3,3/5 (883 ocen)

Szlachetne kostki brukowe są impregnowane w procesie produkcji. Producenci zwiększają zatem czas trwania gwarancji na materiał nawierzchniowy. Tego rodzaju kostka brukowa jest znacznie bardziej odporna na wodę czy zanieczyszczenia. Różnica w komforcie użytkowania jest znaczna.

 

Zobacz także: Układanie kostki brukowej - ceny

 

Ceny szlachetnych kostek brukowych są oczywiście większe niż typowych. Proces produkcji jest znacznie bardziej skomplikowany i opiera się na wykorzystaniu techniki określanej mianem płukania (pryskanie kostek wodą o wysokim ciśnieniu jeszcze, gdy beton jest świeży). Nie można jednak szlachetnym kostkom brukowym odmówić uroku.

Ceny za 1 m2  szlachetnych kostek brukowych o grubości 6 cm są nawet o połowę wyższe od typowej kostki brukowej o tej samej grubości. Ceny materiału uszlachetnionego zaczynają się od około 60 zł/m2.

Kostka brukowa na palecie

Kostka brukowa na palecie

Nowoczesne podświetlenie


Urok kostki brukowej zarówno tradycyjnej jak i szlachetnej można podkreślić tzw. świecącymi kostkami brukowymi. Dzięki nim piękno kostki brukowej będzie dostrzegalne także nocą.

Świecąca kostka brukowa doskonale sprawdza się w przypadku podjazdów czy ścieżek rowerowych. Jednak ich cena w dużym stopniu może podwyższyć koszt 1 m2 kostki brukowej. Tutaj jedna świecąca kostka kosztuje około 60 zł.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz