Grille ogrodowe

Jesteś tutaj:

Grille ogrodowe

3,6/5 (9 ocen)

Grill murowany może być wykonany z cegieł, betonowych bloczków ściennych, materiałów ceramicznych oraz kamienia. Jako paliwo możemy zastosować zarówno drewno, węgiel, a nawet gaz. Tego rodzaju grille mogą mieć prostą budowę bądź bardzo wyszukaną, wszystko uzależnione jest od zasobności portfela i upodobań. W sprzedaży są dostępne wszelkiego rodzaju części niezbędne do budowy grilla. Przy wyborze form stacjonarnych należy pamiętać o przemyślanym wyborze miejsca, które powinno być tak usytuowane, aby ulatujący dym nie kierował się na dom. Nasze grillowanie nie powinno przeszkadzać sąsiadom, a grill powinien być z dala od gałęzi drzew i krzewów. Grille betonowe nie wymagają fundamentów, ale należy zapewnić im stabilne i równe podłoże. W takim wypadku sprawdzi się zwykła płyta betonowa. Przy murowanych grillach wykonanie fundamentów jest raczej wskazane. Dobrze, aby do takich miejsc prowadziły ścieżki ułatwiające połączenie zakątka na grillowanie z mieszkaniem. Stacjonarność takich rozwiązań pozwala stworzyć bardzo przyjemne do wypoczynku miejsca. Można w pobliżu umieścić siedziska, altanę. Możliwości są nieograniczone przy aranżacji takich miejsc.

Grill gazowy

Grill gazowy

Poza tym możemy wyróżnić grille gazowe i elektryczne. Nie są one już tak popularne jak poprzednie, choć także mają wielu swoich zwolenników. Grille gazowe są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Tak jak poprzednie mają zalety, jak i wady. Opałem w tego typu grillach jest gaz propan- butan w butlach bądź też gaz ziemny. Ich zaletą z pewnością będzie łatwość w obsłudze oraz możliwość spożywania posiłków w bardzo bliskiej odległości od urządzenia, gdyż nie mamy problemu z dymem. Należy zaznaczyć, że dla osób, które kochają smak potraw grillowanych, przesiąkniętych dymem węglowym nie będzie to dobra propozycja, choć mięso również jest bardzo smaczne- soczyste i aromatyczne. Skuteczne grillowanie zapewnia przede wszystkim możliwość regulacji temperatury i dostosowania jej do konkretnego etapu pieczenia.  Poza tym są łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Ich cena jest również bardzo zróżnicowana i uzależniona od ilości palników, jak i jakości materiałów wykorzystanych do ich produkcji.


Grille elektryczne do wytworzenia odpowiedniej temperatury wykorzystują energię elektryczną. Są bardziej przyjazne środowisku ze względu na niewielką emisję dwutlenku węgla podczas procesu grillowania. Uruchomienie tego urządzenia jest bajecznie proste. Sami ustalamy wysokość temperatury, jednak smak nie jest identyczny z tym jaki jest charakterystyczny dla grilli węglowych. W Polsce częściej wykorzystywane w domu, aniżeli w ogrodzie. Dostępne w sprzedaży są coraz doskonalsze, bardziej energooszczędne po to, aby grillowanie było wyłącznie przyjemnością i ucztą dla smakoszy.

Grill elektryczny

Grill elektryczny

Ten krótki przegląd dostępnych grilli ogrodowych ukazuje, że mamy sporo możliwości przy wyborze i naprawdę możemy dobrać do swoich potrzeb najbardziej optymalne rozwiązanie. W czasach, kiedy na każdym kroku handlowcy kuszą nas promocjami powinniśmy zachować zimną krew i racjonalnie podchodzić do zakupów. Nie ulegać presji otoczenia, gdyż bardzo łatwo o pomyłkę przy doborze. Taka pomyłka może kosztować nas wiele- nie tylko pieniędzy, ale również zdrowia i nerwów.

Grille i akcesoria kupisz tutaj
 

Koniecznie zobacz