Baterie łazienkowe - umywalkowe, wannowe i prysznicowe

Jesteś tutaj:

Baterie łazienkowe - umywalkowe, wannowe i prysznicowe

3,2/5 (12 ocen)

Ekskluzywne dodatki

Baterie mogą być atrakcyjne nie tylko dzięki temu, że doskonale spełniane funkcje, estetyczny wygląd, ale również dzięki dobrze dobranym dodatkom. Oto najciekawsze i najpopularniejsze z nich.

Termostat, który pozwala na znaczną oszczędność wody. Jego zadaniem jest to, aby wypływająca woda nie przekraczała z góry ustawionej temperatury. W tym samy celu można także zakupić baterię termostatyczną z wbudowanym eko-przyciskiem i blokadą kontrolującą ilość wypływającej wody.

Ciekawym rozwiązaniem związanym z oszczędnością jest wspomniana już wyżej bateria bezdotykowa, którą spotykamy w toaletach publicznych niektórych instytucji, restauracji czy urzędów, ale coraz częściej nabywana do prywatnego użytku. Jest ona uruchamiana, kiedy dłonie znajdują się pod wylotem kranu i wyłącza się na przykład po 20 sekundach lub po zabraniu rąk. Takie baterie muszą być podłączone do źródła prądu lub zasilane specjalnymi bateriami.

Automatyczny korek to udogodnienie działające w ten sposób, że z tyłu baterii znajduje się dźwignia, której podniesienie powoduje zablokowanie odpływu. Dogodnym gadżetem baterii umywalkowych jest również wyciągana wylewka i „bidetta”, a więc wąż prysznicowy zakończony małą główką prysznicową. Także wydłużony uchwyt, który daje się uruchamiać łokciem, kiedy ręce są bardzo brudne, jest świetnym rozwiązaniem.

W bateriach wannowych polecanym dodatkiem jest automatyczny przełącznik strumienia wody. Ileż bowiem razy oblaliśmy siebie i całą łazienkę wodą z prysznica, której poprzedni użytkownik odpowiednio nie przełączył na kran. Taki przełącznik sam przywraca strumień wody z prysznica do wylewki. Warto też zainwestować w dobrą główkę prysznicową, którą na przykład  można regulować siłę strumienia wody.

Bateria umywalkowa - łazienkowa

Bateria umywalkowa - łazienkowa

Baterie, jak widać, mogą być bardzo różne. Od wersji tradycyjnych, standardowych, po modele bogato wyposażone, a także pięknie zaprojektowane. Dobrze jest więc podejść do tego zakupu z głową, aby potem mieć wygodę, satysfakcję i przyjemność z estetycznie urządzonej łazienki.

Ceny baterii łazienkowych

- baterie umywalkowe – 120 – 5.000 zł

- baterie wannowe – 110 – 9.000 zł

- baterie natryskowe – 160 – 7.000 zł

 

Koniecznie zobacz