Zlewozmywak kuchenny - ceramiczny czy stalowy?

Jesteś tutaj:

Zlewozmywak kuchenny - ceramiczny czy stalowy?

3,3/5 (40 ocen)

- odporność na środki chemiczne.

Zlewozmywaki stalowe mogą różnić się wyglądem struktury. Mamy pośród nich takie o strukturze gładkiej lub chropowatej.

Wyróżnia się:

- strukturę lnu – inaczej nazywaną „dekorem”, która jest odporniejsza na zarysowania, a osad z kamienia jest na niej mniej widoczny,

- makroteksturę – która ma drobniejszy wzór od lnianych i podobne właściwości,

- mat – jest to powierzchnia gładka, ale bez połysku,

- połysk – całkiem gładka i z połyskiem, co skutkuje, że widać na niej każdą kropelkę wody, zacieki i osady.

Zlewozmywaki wykonane ze stali można nabyć już za 50 zł. Te większe i wyprodukowane z lepszej jakości stali, a także takie o nietypowych kształtach kosztują więcej, bo nawet 6.400 zł.

Takie przystępne ceny w zasadniczy sposób wpływają na ich powszechne użycie w gospodarstwach domowych, firmach i instytucjach.

Zlewozmywak stalowy

Zlewozmywak stalowy

To jaki wybrać?


Niestety, tę decyzję, musicie Państwo podjąć samodzielnie. Trzeba wziąć pod uwagę ogólny styl, jaki będzie miała kuchnia. Jej umeblowanie, kolorystykę i wyposażenia. Nie bez znaczenia jest również zasobność portfela. Warto jednak zastanowić się nad wyborem droższego wariantu, który w rzeczywistości może okazać się tańszym wyjściem, gdyż zlewozmywak, na który więcej wydamy jednorazowo, okaże się nie tylko atrakcyjniejszy w wyglądzie, ale również  trwalszy w użytkowaniu.

Oczywiście ważną rzeczą w wyborze zlewozmywaka jest jego wielkość i kształt, które, jeśli są bardzo nietypowe lub wyszukane, mogą po prostu nie być dostępne w asortymencie z danego materiału. Nie powinno za to być problemów ze standardowymi opcjami zlewozmywaków, a więc jednokomorowymi (także w wersji z ociekaczem), półtora komorowymi (bardzo popularna wersja), dwukomorowymi,  dwukomorowymi z ociekaczem oraz dwu i pół komorowymi.  

Zachęcamy do racjonalnego podejścia do tego problemu. Warto może na początek rozejrzeć się po Internecie przeglądając serwisy producentów i sprzedawców. Nie stracimy wówczas tak dużo czasu na jeżdżenie po sklepach i wypytywanie sprzedawców o szczegóły. Życzymy powodzenia!
 


Koniecznie zobacz