Płytki podłogowe w salonie

Jesteś tutaj:

Płytki podłogowe w salonie

3,3/5 (19 ocen)

Płytki z terakoty cieszą się sporym zainteresowaniem zwłaszcza w tych salonach, w których zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe (podobnie jak gres). Zazwyczaj mają one niewielką grubość i można łatwo połączyć je z innymi, typowymi materiałami podłogowymi.

Ponadto płytki z terakoty wcale nie muszą być koloru ceglanego i oznaczać rustykalnego trendu. Zapewne u wielu z nas takie skojarzenia się pojawiły. Można je śmiało wyeliminować. Współczesna terakota w salonach to bogata oferta dostosowana do indywidualnego klienta. Dlatego też płytki z terakoty mogą mieć różne wymiary i pastelowe kolory – pod żadnym względem nie przypominające rustykalnych czy zabytkowych rozwiązań.

Płytki podłogowe w pokoju dziennym

Płytki podłogowe w pokoju dziennym

Płytki ceramiczne drewnopodobne


Aktualnie panującym trendem jest tworzenie naturalnych wnętrz, które w pełni przyczyniają się do chęci przebywania i odpoczywania w nich. Tym krokiem podążają również producenci płytek ceramicznych. Pojawiają się zatem płytki ceramiczne imitujące piękno naturalnego drewna.

Ich powierzchnie wykonywane są najczęściej jako strukturalne, szkliwione lub matowe. Krawędzie kalibrowane w znaczący sposób ułatwiają kładzenie tego typu płytek. Niewątpliwie płytki ceramiczne drewnopodobne stanowią odskocznię od tradycyjnych rozwiązań kolorów i faktur. Naturalne drewno to zagłębienia, słoje i przebarwienia.

Tak też jest z płytkami ceramicznymi, które doskonale odzwierciedlają rzeczywisty wygląd drewna. Płytki drewnopodobne występują zazwyczaj jako kwadratowe lub prostokątne. Ostatnimi czasy sporym zainteresowaniem cieszą się płytki wielkowymiarowe. Popularne są również mozaiki.


Płytki imitujące drewno często wykonywane są jako gresowe. Znajdują zastosowanie w salonie, kuchni, a nawet tarasie. Wiąże się to z mrozoodpornością, którą wykazują. Znane imitacje dębu czy buku często przeradzają się w imitacje drzew egzotycznych np. hebanu. Dzięki temu powstaje efekt orientalnego i nieszablonowego wnętrza.

Salon na pewno nie może być wnętrzem, które charakteryzują nudne i niefunkcjonalne rozwiązania. Szczególnie ważna jest podłoga, ponieważ wpływa ona bezpośrednio na wystrój. Płytki podłogowe do salonu są ciekawe i funkcjonalne, a w związku z tym cieszą się naszym zainteresowaniem.
 

Płytki podłogowe w salonie

Płytki podłogowe w salonie

Koniecznie zobacz