Okna skrzynkowe - nie tylko przeszłość

Jesteś tutaj:

Okna skrzynkowe - nie tylko przeszłość

3,1/5 (22 ocen)

Wersje okien na specjalne zamówienie


Tak, jak w przypadku innego rodzaju okien, także i tu klienci mogą u producentów zamawiać okna skrzynkowe według bardzo zindywidualizowanych potrzeb i wymagań. Mają do wyboru rozmaite wersje i bogatą ofertę dodatków i wypełnień. Okna mogą być pomalowane na kilkanaście odcieni transparentnych lakierów, które nie maskują naturalnego piękna drewna. Także szeroka gama ozdobnych przeszkleń i szprosów jest pokusą dla niejednego właściciela dworku. Można nawet zamówić okna dekorowane szkłem ornamentowym lub barwionym w masie. Na życzenie okna zdobione są drewnianymi nakładkami stylizacyjnymi, które wyglądają niczym rzeźbione dekoracje zabytkowych lub regionalnych okien.

Ponadto nowoczesne okna skrzynkowe dostępne są w kilku wersjach otwierania, wśród nich, oczywiście, są te tradycyjne, jak i takie całkiem współczesne, czyli na przykład uchylno-rozwierne. Swoim wysokim standardem mogą one zadowolić nawet najbardziej wyrafinowanego, pod względem oczekiwań klienta.

Tradycyjne okno skrzynkowe

Tradycyjne okno skrzynkowe

Ile kosztują takie okna?


Nie ma tutaj jednej reguły, więc bywa bardzo różnie. Wiele zależy od ich wielkości, materiału, z jakiego są wykonane, wykończenia i wyposażenia w dodatkowe elementy. Najprostsze, wyglądające i wyposażone, jak te tradycyjne wersje,  są oczywiście tańsze. Natomiast te o dawnym wyglądzie, ale nowoczesnym wyposażeniu są dość drogie. Średnio można napisać, że cena waha się między 500 a 3.100 zł. Przy szczególnych wymaganiach może być jeszcze wyższa.


Koniecznie zobacz