Jakie okna wybrać?

Jesteś tutaj:

Jakie okna wybrać?

3,6/5 (14 ocen)

- Stopień izolacyjności termicznej i akustycznej - należy zapytać o współczynnik przenikania ciepła. Zazwyczaj odpowiedź dotyczy samej tylko szyby, a kupujący powinien znać parametr dotyczący całego okna. Trzeba więc konsekwentnie dopytywać się. Im wartość współczynnika U jest niższa, tym okno lepiej trzyma ciepło.

- Funkcjonalność – dobrze jest dowiedzieć się na przykład, jaka jest możliwość stopniowania uchylania, jakie są okucia okienne czy uchwyty.

- Zabezpieczenia – zapytajmy się o możliwości mikrowentylacji lub o nawiewniki, gdyż okna PVC są niezwykle szczelne, co nie zawsze wychodzi na korzyść. Zorientujmy się co do standardowych zabezpieczeń antywyważeniowych, ile mają punktów ryglowania i jak są one rozmieszczone.


- Uszczelki – dowiedzmy się o to, z czego zostały wykonane. Najlepsze są z silikonu lub kauczuku, gdyż te są najtrwalsze, a to one w dużej mierze decydują o szczelności okien.

- Producent – sprawdźmy, jak długo istnieje na rynku, jakie ma certyfikaty, referencje oraz jak funkcjonuje serwis i ewentualne doradztwo.

- Gwarancja – to jest bardzo ważna sprawa. Warunki, na jakich udzielana jest gwarancja i na jak długo, często decydują o podjęciu ostatecznej decyzji. Każdy woli mieć możliwość dłuższego czasu na ewentualną pomoc w razie potrzeby.

No cóż, ostateczną decyzję, co do wyboru okien będą Państwo musieli podjąć samodzielnie, ale mamy nadzieję, że te kilka wskazówek okaże się przydatne.

Koniecznie zobacz