Baterie wannowe - rodzaje i właściwy dobór

Jesteś tutaj:

Baterie wannowe - rodzaje i właściwy dobór

3,1/5 (10 ocen)

Ciekawą propozycją są baterie wyposażone w perlator. Chodzi tu o specjalne sitko o drobnych oczkach zamontowane na końcu wylewki, dzięki któremu woda zostaje skutecznie napowietrzona. Takie zmieszanie wody z powietrzem pozwala na sporą jej oszczędność bez żadnych strat odnośnie skuteczności samego strumienia. Niektóre modele pozwalają na zaoszczędzenie nawet do 60% wody.

Natomiast baterie z przyciskiem EKO zabezpieczają przed niechcianym odkręceniem strumienia wody do maksymalnego zakresu. Taki przycisk znajduje się z tyłu lub z boku baterii i dopiero po jego odkręceniu można korzystać z optymalnego strumienia wody. Po zakręceniu dopływu przycisk ponownie blokuje dostęp do pełnej mocy.

Wiele osób mogą zainteresować baterie z blokowaną głowicą. Jest to rozwiązanie polegające na tym, że w podczas używania głowica stawia pewien opór. Pozwala to na stopniowe, a nie gwałtowne zwiększanie strumienia, co również ma duży wpływ na oszczędność zużycia wody (nawet do 50%).

Bateria wannowa

Bateria wannowa

Ile kosztują baterie wannowe?


Najprostsze i najmniej trwałe baterie można kupić już za mniej niż 100 zł. Bardziej solidne i trwałe kosztują w granicach 500 – 2000 zł, ale te wyjątkowe zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym mogą kosztować ponad 8000 zł.
 


Koniecznie zobacz