Baterie do zlewozmywaków kuchennych - nie taki prosty wybór

Jesteś tutaj:

Baterie do zlewozmywaków kuchennych - nie taki prosty wybór

3,4/5 (17 ocen)

- Wyciągana wylewka – jest podobna do rączki prysznica. Jest połączona z korpusem baterii giętkim wężem o długości między 1 – 1,5 m. Na jego przeciwnym do główki końcu znajduje się specjalny obciążnik, który wsuwa wąż na powrót na swoje miejsce, kiedy skończymy z niego korzystać. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej jest zmywać naczynia, czyścić garnki i inne urządzenia, myć owoce i warzywa.

- Baterie termostatyczne – utrzymują stałą temperaturę lanej wody nawet wtedy, gdy jej ciepło waha się w instalacji wodociągowej.


- Ceramiczna głowica – głowica z takiego materiału zapobiega nieszczelności kranu.

- Perlator – jest to specjalne sitko na końcówce wylewki, którego zadaniem jest napowietrzanie wody. Dzięki temu zużywa się jej około 15% mniej.

- Pierścień na głowicy lub przycisk na korpusie – wzmacnia strumień wody albo jego temperaturę nawet o 40%. W normalnym trybie woda płynie „oszczędnym” strumieniem, a po użyciu przycisku uruchamia się pełna jego możliwość. 

Stylowa bateria zlewozmywakowa

Stylowa bateria zlewozmywakowa

Ceny baterii do zlewozmywaków


Jeśli chodzi o ceny baterii kuchennych, to kształtują się one bardzo różnie. Najprostsze i, co tu ukrywać, najmniej funkcjonalne i trwałe, kupimy już za około 50 zł. Przyzwoite i funkcjonalne modele dostaniemy w cenach od 300 – 1000 zł. Oczywiście dostępne są również i droższe baterie o wyszukanym kształcie, dopracowanej kolorystyce i wysokiej jakości pod każdym względem. Wybór uzależniony jest więc nie tylko od gustu i potrzeb klientów, ale również od zasobności ich portfela.
 

Koniecznie zobacz