Zlewozmywak jedno i dwukomorowy - który wybrać?

Jesteś tutaj:

Zlewozmywak jedno i dwukomorowy - który wybrać?

2,9/5 (19 ocen)

Zlewozmywaki dwukomorowe albo wielokomorowe wykorzystywane są w firmowych kuchniach, w restauracjach, hotelach itp. Tam przecież istnieje potrzeba nieustannego zmywania naczyń, płukania produktów, warzyw i owoców.

Rozważając zakup takiego dużego zlewu, trzeba się zastanowić nad jego lokalizacją w kuchni. Do wyboru są bowiem modele z komorami ułożonymi w jednej linii, ale także takie, które doskonale pasują do zamontowaniu w rogu. Jeśli projekt kuchni przewiduje ustawienie mebli na przykład w kształcie litery ‘L’ lub ‘U’, to bardzo ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie zlewozmywaka w narożniku.


Co do konkretnej wielkości i kształtów zlewozmywaków dwukomorowych, to z tym bywa różnie. Oczywiście najwięcej jest tych z komorami o kształcie kwadratów i prostokątów. Jednak coraz chętniej przełamujemy schematy i w kuchniach pojawiają się również zlewy okrągłe, owalne czy te narożne, a więc z komorami trójkątnymi i trapezowymi.

Kolorystyka i materiał, z jakiego powstają jest analogiczna, jak w przypadku jednokomorowych. Dziś kuchnie mogą być urządzone na wiele sposobów i w różnych stylach. Uważajmy, aby zlewozmywaki dobrze wpasowały się w te aranżacje.

Zlewozmywak jednokomorowy

Zlewozmywak jednokomorowy

Ceny zlewozmywaków


Mogą być zróżnicowane. Zależą bowiem od tego, z jakiego materiału są wykonane, jakie mają wymiary, kształt oraz, w jaki sposób można je zamontować. Podamy tutaj przykładowe ceny zlewozmywaków najczęściej spotykanych.

Jednokomorowe:

- ceramiczne – 170 – 6.000 zł

- stalowe – 50 – 8.000 zł

- emaliowane – 80 – 300 zł

- z kompozytu – 300 – 600 zł

Dwukomorowe:

- ceramiczne – 650 – 4.600 zł

- stalowe – 120 – 10.000 zł

- emaliowane – 100 – 500 zł

- z kompozytu – 400 – 1.000 zł

Koniecznie zobacz