Prawidłowe uszczelnianie okien

Jesteś tutaj:

Prawidłowe uszczelnianie okien

3,2/5 (81 ocen)

Kiedy wszystko wyschnie, można całość otynkować wykorzystując w tym celu tynk mineralny zwykły lub akrylowy. Na koniec warto szpaletę pomalować farbą akrylową o pasującym do elewacji kolorze.


Krótka instrukcja uszczelniania silikonem


Posługiwanie się pistoletem do silikonu nie jest takie trudne, jak to się wielu wydaje. Jeśli ktoś jeszcze nigdy tego nie robił, szybko przekona się, że to nie przekracza jego możliwości. Kolejność poszczególnych czynności jest następująca: do każdego pojemnika silikonu dołączany jest dozownik w kształcie lejka, który należy zamontować na tubkę z silikonem, a potem nałożyć do na pistolet. W tym momencie jesteśmy gotowi do pracy.

Aby zaaplikować silikon w szczeliny, zbliżamy do nich końcówkę lejka i naciskamy pistolet. Delikatnie przesuwamy go wzdłuż futryny okna lub miejsca, gdzie szyba styka się z ramą i wyciskamy silikon, który po około 20 minutach będzie suchy, a zadanie wykonane!


Ile za to zapłacimy?


Na koszt związany z uszczelnieniem okiem wpływa ilość wykorzystanego silikonu, uszczelek lub styropianu. Musimy więc wziąć pod uwagę ceny poszczególnych materiałów. I tak:

- bezbarwny silikon – 8 – 30 zł za tubę

- pistolet do silikonu – 15 – 1.300 zł

- uszczelki samoprzylepne – 1,25 – 300 zł

- styropian – 30 – 80 zł za opakowanie

- klej do styropianu – 17 – 40 zł za małe opakowanie
 

Koniecznie zobacz