Posadzki przemysłowe w domu?

Jesteś tutaj:

Posadzki przemysłowe w domu?

3,6/5 (65 ocen)

Należy ponadto zaznaczyć, że żywice mogą być również powłokami bezbarwnymi kształtującymi ciekawe i godne polecenia nowoczesne posadzki. Nie powinniśmy zapominać również o fakcie, że posadzki z żywic są nietoksyczne, dbanie o nie nie przysparza problemów, a ich wykonanie nie jest czasochłonne. Mogą występować w wersjach gładkich lub antypoślizgowych.

Gdzie?

Wykorzystuje się je nie tylko w kuchniach czy łazienkach, ale i salonach. Posadzki są doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń, gdzie występuje wysokie ryzyko zabrudzeń czy uszkodzeń posadzki. Można je dobrać idealnie do wnętrza ze względu na możliwość barwienia żywicy.

Podłoga przemysłowa

Podłoga przemysłowa

Bariery


Powyżej przedstawiliśmy propozycje, które powinny wywoływać wyłącznie pozytywny odbiór. Pomimo tego wcale tak nie jest. Występują bowiem pewne wady tego rodzaju posadzek.

Przede wszystkim chodzi tutaj o charakter wnętrza. Nie nadają się one do każdego wnętrza. Do jakiego zatem? Najlepiej do nowoczesnego, nastawionego na minimalizm, czyli high-tech.

Oprócz tego nie można zapominać o fakcie, że potrzebna będzie ekipa fachowców, która precyzyjnie zajmie się wykonaniem posadzki przemysłowej. Wiąże się to zatem nie tylko z brakiem możliwości samodzielnego wykonania posadzki, ale i dodatkowymi kosztami.


Posadzki przemysłowe to nowoczesność, która może, ale wcale nie musi znaleźć się w naszych wnętrzach. Jednak jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z obecnej posadzki ze względu na trudność w usuwaniu zabrudzeń czy powstające zarysowania z pewnością można zastanowić się nad tą propozycją.
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz