Mozaiki podłogowe - drewniane

Jesteś tutaj:

Mozaiki podłogowe - drewniane

3,7/5 (15 ocen)

Ponadto tego rodzaju mozaika sprawdza się także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Przykładem są tutaj łazienki z egzotycznymi mozaikami przemysłowymi. Właściwości drewna egzotycznego zapewniają komfortowe użytkowanie mozaiki przemysłowej.

!!! Mozaiki przemysłowej nie należy określać mozaiką sztorcową. W przypadku mozaiki sztorcowej prostopadle układa się słoje do podłoża.
 

Mozaika pałacowa
 

Sala pałacowa to przede wszystkim bogaty wystrój. Dlatego tez bogactwo przeniesiono także na drewniane podłogi, których wzory nie przypominają już tych prostych, ujmowanych we wcześniejszych typach mozaik. Obfity zasób dekoracyjnych wzorów to główna cecha charakterystyczna mozaiki pałacowej.

Kombinacje elementów i gatunków drewna mogą być przeróżne. Najczęściej mozaika pałacowa sprawdza się w przestronnych wnętrzach. Stąd powszechnie montowana jest w dużych holach czy salonach.


Wykańczanie
 

Każda z warstw wierzchnich bez względu na rodzaj mozaiki może być wykańczana na trzy sposoby. Czynnikiem decydującym jest oczywiście preferowany przez klienta połysk na podłodze lub jego brak.

Wykorzystuje się:

  • Lakier matowy – zachowuje naturalny wygląd drewna.
  • Lakier o wysokim połysku – zapewnia odporność na zabrudzenia.
  • Olej – przyczynia się do podkreślenia walorów drewna.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz