Wybieramy parkiet podłogowy

Jesteś tutaj:

Wybieramy parkiet podłogowy

3,3/5 (11 ocen)

Na rynku funkcjonuje pięć klas, które określają jego jednolitość barwy, usłojenie i wygląd. I tak:

- I klasa – charakteryzuje się brakiem sęków, jednolitą barwą, równomiernym usłojeniem,

- II klasa – może mieć niewielkie, słabo widoczne sęki oraz nieznaczne różnice w zabarwieniu, a słoje mogą być lekko zakrzywione,

- III – V klasy – pojawiają się coraz większe sęki, a pod względem barwy i usłojenia mogą występować znaczne różnice.

 

Skąd taka długowieczna popularność parkietu?


Nie jest przypadkiem, że od tylu wieków parkiet króluje wśród wszystkich rodzajów podłóg. Na ten fakt wpływ mają przede wszystkim dwa zasadnicze czynniki: piękny wygląd i trwałość tego materiału. Innymi walorami, jakie decydują o nieustannej popularności parkietu jest jego naturalność, dobre parametry izolacyjne (akustyczne i termiczne), regulowanie wilgotności w pomieszczeniach, gdzie się znajduje. Można go wielokrotnie odnawiać bez uszczerbku na walorach estetycznych.

Z klepek parkietu układane są wręcz magiczne wzory. Ich urok i wytrzymałość doceniali nasi przodkowie. W naszych czasach technologia wytwarzania parkietu umożliwia jeszcze więcej sposobów na pokazanie całej gamy kolorystycznej parkietu, wykorzystanie tego do wspaniałych aranżacji oraz jeszcze lepsze sposoby konserwacji, czyszczenia i odnawiania podłóg z parkietu. To wszystko decyduje o tym, że chyba nigdy nie wyjdzie ani z mody, ani z użycia. Tym bardziej, że jest materiałem przyjaznym człowiekowi i środowisku. Lubimy dotykać drewno i przebywać w jego otoczeniu.
 

Koniecznie zobacz