Truskawka ananasowa, biała - opis i zasady uprawy

Jesteś tutaj:

Truskawka ananasowa, biała - opis i zasady uprawy

3,2/5 (114 ocen)

Zabiegi pielęgnacyjne


Truskawki ananasowe dobrze znoszą niskie temperatury i bez problemu spędzają zimę w gruncie. Wiosną, przed kolejnym sezonem wymagają oczyszczenia z zaschniętych liści i zasilenia nawozem organicznym. Nawozy mineralne w ich przypadku nie są wskazane, gdyż rośliny łatwo jest przenawozić, uzyskując duże liście kosztem małych owoców. Krzewinki warto również wyściółkować, co pozwoli ograniczyć parowanie wody z gleby i zapobiegnie rozwojowi chwastów. Truskawki ananasowe wymagają też systematycznego nawadniania, gdyż źle znoszą suszę.


Rozmnażanie


Truskawka ananasowa bardzo dobrze rozmnaża się za pomocą długich rozłogów, które wytwarza bardzo licznie. Młode rośliny po ukorzenieniu należy oddzielić od krzewu matecznego i wysadzić na miejsce stałe.

Truskawki o smaku ananasa

Truskawki o smaku ananasa


Truskawki w pojemnikach


Truskawka ananasowa nadaje się do uprawy zarówno w gruncie jak i w pojemnikach. Szczególnie atrakcyjnie wygląda w wiszącej doniczce, z której dojrzewające owoce mogą swobodnie się zwieszać. Należy tylko pamiętać, że rośliny posadzone w skrzynkach lub doniczkach, będą wymagały niezwykle troskliwej opieki i częstego podlewania. Przed zimą powinny też zostać wysadzone do gruntu, gdyż inaczej mogą nie przetrwać mrozów. Jeśli jednak będą musiały spędzić zimę na balkonie lub tarasie, wraz z pojemnikiem powinny zostać umieszczone w kartonowym pudle, którego spód i ścianki wyłożone zostaną trocinami, liśćmi lub słomą. Nie należy też zapominać, że zimą, w czasie odwilży, ziemię w doniczce powinno się delikatnie nawadniać, aby rośliny nie były narażone na całkowite wyschnięcie.

Autor: Katarzyna Józefowicz
 

Koniecznie zobacz