Salon połączony z kuchnią

Jesteś tutaj:

Salon połączony z kuchnią

4/5 (4 ocen)

- zainwestowanie w odpowiednią wentylację,

- konieczność zakupu i zamontowania sprzętu kuchennego AGD do zabudowy, co jest droższym rozwiązaniem wobec tradycyjnego,

- para i wilgoć w salonie wynikająca z gotowania, zmywania i suszenia w kuchni.

Pokój dzienny i aneks kuchenny

Pokój dzienny i aneks kuchenny

Odpowiednia aranżacja


Aby w obu pomieszczeniach panowała harmonia, a do salonu można było bez skrępowania zapraszać gości, konieczne jest profesjonalne zaprojektowanie całej przestrzeni. Szczególną uwagę należy zwrócić na styl obu wnętrz, kolorystykę oraz ustawienie mebli. Newralgicznym miejscem do zaaranżowania zawsze okazuje się „pogranicze”, szczególnie połączenie w miejscu zetknięcia się podłogi. Doświadczeni projektanci potrafią bez problemu wybrnąć z tej pułapki wykorzystując na przykład elementy dekorów, które pozwalają na przejście od płytek w kuchni do paneli czy parkietu w salonie.

 

Ważne jest również, aby kuchnię można było „ukryć”, kiedy nie jest już taka potrzebna. Wieczorami, gdy rodzina zasiada do pogaduszek lub wspólnego oglądania telewizji, strefa kuchenna powinna pozostawać w cieniu, co najłatwiej jest osiągnąć odpowiednim oświetleniem i oddaleniem sofy, foteli i ławy (stołu), a często także kominka.

Podsumowując wypada zauważyć, że w połączeniu salonu z kuchnią jest zdecydowanie więcej plusów, niż minusów. Dlatego jeśli tylko odpowiada nam to rozwiązanie i warunki mieszkaniowe oraz finansowe pozwalają nam na to, warto zdecydować się na jego realizację. Na pewno skorzysta na tym cała rodzina.
 

Koniecznie zobacz