Ogrodzenia panelowe - za i przeciw

Jesteś tutaj:

Ogrodzenia panelowe - za i przeciw

3,3/5 (53 ocen)

Dzięki śrubom, nakrętkom i podkładkom obejmy mogą w pełni spełniać swoje funkcje. Można wspomnieć tutaj o nakrętkach samozrywalnych, które wchodzą w skład systemu antykradzieżowego. Uniemożliwiają one demontaż ogrodzenia. Podobnie jak w przypadku przetłoczeń, tak i w przypadku obejm, ich liczba uzależniona jest od wysokości ogrodzenia.  

 

Zobacz także: Nowoczesne ogrodzenia - kilka nietuzinkowych propozycji

 

Jednak głównymi pracami montażowymi będzie przytwierdzenie słupków do podłoża. Jak wspomniano wcześniej wyróżniamy tutaj dwa sposoby montażu:

Punktowe betonowanie – wymaga wykonania otworów w gruncie (uzależnionych od wymiarów słupków), wprowadzenia w nie słupków i zabetonowania. Producenci oferują również ogrodzenia, w których skład wchodzi podmurówka z  elementów prefabrykowanych. W takim przypadku należy zacząć od montażu podmurówki.

Przykręcenie – słupek przykręcany jest przy użyciu kotew do podłoża. Kotwy stanowią łącznik stopy słupka i podłoża, do którego przykręcany jest słupek. Należy tutaj pamiętać o wywierceniu dodatkowych otworów przez otwory znajdujące się bezpośrednio w stopie słupka.

Ogrodzenie panelowe


Ceny


Koszt ogrodzenia panelowego wynika zarówno z jego rozmiarów, kształtów, zastosowanych materiałów jak i nawet samego koloru. Ważne jest również uwzględnienie występujących w ogrodzeniu bram lub furtek. Montuje się w nich różnego rodzaju zamki, w związku z tym mogą być obsługiwane w sposób ręczny lub automatyczny. W takim przypadku cena z pewnością będzie znacząco wyższa.

Ogrodzenia panelowe i związane z nimi systemy z pewnością należą do ciekawych i wartych uwagi rozwiązań. Świadczyć może o tym szeroki zakres ich zastosowań i nieustannie wprowadzane nowości, które w znaczący sposób przyczyniają się do atrakcyjności tego typu ogrodzenia. W związku z tym zabezpieczenie posesji wcale nie musi oznaczać betonowego muru…

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz