Kuchnie rustykalne - sentymentalny urok tradycji

Jesteś tutaj:

Kuchnie rustykalne - sentymentalny urok tradycji

4,2/5 (6 ocen)

Meble w kuchni rustykalnej


Do kuchni w takim stylu wybiera się charakterystyczne meble, stare kredensy, przeszklone szafki, drewniane stoły i krzesła, najlepiej jeśli sprawiają wrażenie podniszczonych. Czasem mogą być pomalowane na różne kolory, biały, jasnoniebieski, zielony.

Choć kuchnia jest stylizowana na stary styl, to muszą w niej znaleźć miejsce nowoczesne sprzęty. Najlepszym rozwiązaniem jest umiejętne ich obudowanie lub umieszczenie w zabudowie, która mieści się w wybranej stylistyce. Wszelkie roboty kuchenne, tostery, blendery, opiekacze itp. nie powinny stać na eksponowanym miejscu. Najlepiej, jeśli schowane są w zamykanych szafkach i wyjmowane tylko na czas ich wykorzystania.


Ściany, podłoga i oświetlenie


Najlepiej, kiedy podłoga jest z drewnianych desek, ale czasem pasuje również z płytek ceramicznych lub kamienia. Ściany mogą być białe lub kolorowe, miejscami wyłożone płytkami, które pasują do całości. Okna powinny być drewniane z dużymi parapetami.

Bardzo ważne jest oświetlenie kuchni rustykalnej. Główna, duża lampa najczęściej wisi nad stołem. Często jest to kolorowy klosz lub abażur. Całość kuchni można doświetlać za pomocą kilku kinkietów na ścianach lub lampek ustawionych na półkach.

Urządzenie kuchni rustykalnej wymaga pewnego zachodu i konsekwencji. Należy uważać, by utrzymać jedność stylu oraz, by nie przesadzić z nagromadzeniem zbyt wielu gadżetów. Trudniej też jest dbać o porządek w tak bogato wyposażonej kuchni, ale jest on niezbędny, gdyż łatwo tutaj o zbieranie się kurzu na tylu przedmiotach. Jeśli to nas nie przeraża, to warto rozważyć urządzenie kuchni w takim stylu.
 

Koniecznie zobacz