Jesteś tutaj:

Kabiny prysznicowe z hydromasażem

Jaką kabinę prysznicową wybrać?
Kabiny prysznicowe - typy i kryteria wyboru
Umywalki podblatowe i nablatowe - oryginalne i bardzo atrakcyjne
Wanna łazienkowa - co jest istotne w trakcie zakupu?
Wybieramy glazurę łazienkową
Wybieramy wannę z hydromasażem
Wymiary i kształty kabin prysznicowych

Nowoczesne kabiny prysznicowe mogą mieć wiele udogodnień. Jedną z najpopularniejszych jest panel (lub panele) z hydromasażem. Taki masaż na stojąco bywa równie skuteczny, jak ten w wannie. Czasem nawet osiąga się lepsze rezultaty, gdyż strumień uderza bezpośrednio w ciało (bez oporu wody). Łatwiej jest też precyzyjnie wystawić obolałe miejsca.


Panele w kabinach


Panele prysznicowe wzbogacone o funkcje hydromasażu, to bardzo praktyczne rozwiązanie. W porównaniu z hydromasażem w wannie są ekonomiczniejsze biorąc pod uwagę zarówno, jak i zużycie wody czy energii. Także pod względem montażu okazują się znacznie łatwiejsze, zwłaszcza te zintegrowane z kabiną.

Możliwości takich paneli są naprawdę ogromne. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie są to modele, ile ich jest i w jakich miejscach zostały zamocowane. Dzięki nim można zażywać masażu wodnego, biczowego, relaksacyjnego, masażu pod niewielkim ciśnieniem, aromaterapii).

Panele w kabinach prysznicowych zamontowane są na ścianie lub w rogu kabiny. Mogą mieć od 80 cm do 2 m długości (wysokości). Także liczba otworów bywa różna od 3 do kilkunastu rozmieszczonych w jednym rzędzie lub w kilku. Dysze przystosowane są do jednego rodzaju masażu, albo do kilku opcji, bywają statyczne lub z możliwością ich ustawiania w oczekiwanym kierunku. Przed zamontowaniem paneli z hydromasażem, koniecznie trzeba sprawdzić ciśnienie wody w łazience. Minimum, jakie wymagane jest do tych urządzeń, wynosi 2,5 bara, a różnica między ciśnieniem wody zimnej wobec wody ciepłej nie powinna przekraczać 0,5 bara.

Kabina prysznicowa z hydromasażem.

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Hydromasaż na stojąco


O skuteczności i komforcie takiego masażu decyduje, jak już zostało wspomniane, kilka czynników uzależnionych przede wszystkim od konkretnego modelu. Zobaczmy jednak, jakie rodzaje strumieni da się wykorzystywać podczas takiej kąpieli:

- normalny – można powiedzieć, że tradycyjny, a więc taki, który równomiernie, niczym deszcz spada na ciało,

- miękki – jest łagodniejszą wersją, bo wzbogaconą powietrzem i dlatego chętnie bywa wykorzystywany do kąpieli relaksującej albo mycia włosów,


- bicz – inaczej nazywany „mono”, polegający na tym, że z dużą, skoncentrowaną, siłą wypływa jako pojedyncza, równomierna struga, która uderza w wybrane miejsce ciała,

- masujący – to silnie pulsujący strumień ze wszystkich dysz, który poprawia ukrwienie i rozluźnia mięśnie, a więc ma właściwości regenerujące.

W kabinach nie musimy koniecznie stać, gdyż zazwyczaj wyposażone są w jedno lub dwa siedzenia wyprofilowane z akrylu i będące jakby częścią ściany kabiny. Można więc pomiędzy kolejnymi sesjami masażu usiąść i odpocząć, rozluźnić się albo umyć nogi itp.

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Wyposażenie kabin


Oprócz panelu z hydromasażem, kabiny mogą mieć dodatkowe gadżety. Do najchętniej kupowanych należą:

- filtry wstępne do wody ciepłej i zimnej,

- wentylator,

- lustro,

- oświetlenie (także jako wersja do chromo terapii),

- termometr,

- radio.

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Kabiny masażowo-parowe


Jest to rozbudowana wersja kabin prysznicowych z panelami do masażu. Niestety koszt takiego luksusu jest dość znaczny, gdyż może sięgać 20 – 30 tys. zł. Jednak chętnych na takie kabiny nie brakuje, gdyż wiele osób chce mieć we własnym domu jakby nowoczesne modele łaźni rzymskich, gdzie bez natłoku obcych można korzystać z natrysku imitującego deszcz, wielu rodzajów masażu, sauny czy aromatycznej, parowej kąpieli. Poza tym kapiący się mają do dyspozycji bicze wodne, masaż Kneipaa (punktowe działanie zimnej wody) oraz możliwość chromoterapii (leczenie kolorami).

Tego typu kabiny mogą być przystosowane dla jednej lub dwóch osób. Większość jest sterowana elektronicznie. Bardziej luksusowe mają opcje wcześniejszego zaprogramowania wszystkich funkcji na daną kąpiel.

Ważne!

Aby kąpiel z hydromasażem, a także w kabinie parowej, była bezpieczna i z korzyścią dla domowników, należy sprawdzić, czy poszczególne osoby mogą z niej korzystać. Szczególnie chodzi o małe dzieci, osoby cierpiące np. na serce, nadciśnienie oraz osoby w podeszłym wieku.


Ceny


Kabiny prysznicowe z hydromasażem miewają różny standard. Dlatego przedział cenowy jest bardzo szeroki. Najtańsze wersje można już znaleźć za 800 zł. Takie standardowe kosztują w granicach 2000 – 5000 zł. Natomiast te ekskluzywne, najbogaciej wyposażone kosztują nieraz grubo ponad 20000 zł.
 

Koniecznie zobacz