Jak zrobić karmnik dla ptaków? Podpowiadamy!

Jesteś tutaj:

Jak zrobić karmnik dla ptaków? Podpowiadamy!

3,5/5 (217 ocen)

Decydując się na znacznie trwalsze rozwiązanie warto pamiętać o karmnikach drewnianych. Solidnie wykonane i systematycznie czyszczone stanowią zimową stołówkę dla wróbli, dzwońców czy kowalików przez wiele lat.

Do wykonania klasycznego karmnika z drewna przyda się zarówno sklejka, deska jak i kantówka. Ze sklejki wykonuje się przeważnie kwadratowe dno. Jego powierzchnia przeważnie wynosi około 0,13 m2. Sklejka przydaje się także do wykonania dwóch połaci dachowych. Najprostsze karmniki są niewielkie i charakteryzują się dwuspadowymi dachami. Połacie dachowe połączone są z kantówką. Deseczki przydadzą się do wykonania szkieletu konstrukcji. Wykonany w ten sposób karmnik nie ma ścian, dzięki czemu jest dostępny dla głodnych ptaków.

Karmnik drewniany należy zabezpieczyć przed działaniem warunków atmosferycznych. Dzięki temu zachowa swoją trwałość na dłużej. Wykorzystać można pokost lniany, który nie będzie szkodliwie oddziaływał na ptaki. Zaleca się pozostawić wewnętrzną część z drewna surowego, a zabezpieczyć jedynie zewnętrzne elementów karmnika.

Ładny karmnik dla ptaków

Ładny karmnik dla ptaków

Bezpieczne miejsce i systematyczne karmienie to podstawa sprawnie funkcjonującego karmnika. Suche owoce czy odpadki ze stołu nie sprawdzają się, dlatego nie powinny znajdować się w przygotowanym dla ptaków jadłospisie. Warto również sprawdzać czy znajdujące się w karmniku pożywienie jest świeże. Zadbany karmnik to nie tylko dobra propozycja dla ptaków, to także ozdoba przydomowego ogrodu.

Tutaj kupisz wysokiej jakości karmniki i budki dla ptaków
 

Koniecznie zobacz