Drzwi garażowe - kryteria doboru

Jesteś tutaj:

Drzwi garażowe - kryteria doboru

3,4/5 (43 ocen)

Dzięki takiej budowie bramy segmentowe cieszą się sporym zainteresowaniem i są chętnie stosowane w garażach ogrzewanych. Producenci oferują segmenty o zróżnicowanej budowie i grubości. Dlatego też bramy segmentowe różnią się pomiędzy sobą stopniem zapewnienia izolacji termicznej i akustycznej. Należy także zaznaczyć, że bramy segmentowe nie wymagają wolnej przestrzeni przed garażem (co stanowiło wymóg w poprzednich rozwiązaniach).

Drzwi do garażu

Drzwi do garażu

Bramy rolowane

Z pewnością bramy rolowane są liderem bram garażowych. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z ich atrakcyjności pod względem zapotrzebowania na miejsce czy pod względem ich obsługi. Bramy rolowane pracują niczym roleta okienna. Występują jako górne oraz boczne. Składają się zazwyczaj z aluminiowych paneli, które są odporne na korozję. Panele mogą być również wykonane ze stali. Ciekawą opcją są wprowadzane w panele przeszklenia. Dzięki nim w ciemnym pomieszczeniu, jakim jest garaż, wcale nie musi być ponuro. Właściwości izolacji cieplnej zapewnia wypełnienie termoizolacyjne.

Niewątpliwą atrakcją w tym rozwiązaniu jest napęd elektryczny. Jest to spora wygoda dla użytkowników. Automatyczną obsługę zapewniają wyłączniki. Znajdują się one wewnątrz garażu oraz na zewnątrz. Ponadto zazwyczaj możliwe jest również sterowanie pilotem. Dzięki pilotowi otwieranie czy zamykanie tego typu bramy nie stanowi żadnych problemów. W związku z tym korzystanie z bramy jest proste, a równocześnie nie tak czasochłonne jak w rozwiązaniach wcześniejszych. Należy także zaznaczyć, że w przypadku braku prądu można skorzystać z korby i obsługiwać bramę ręcznie.

Producenci dostosowali bramy rolowane do naszych potrzeb, dlatego też cena bram rolowanych będzie z pewnością najwyższa.

Inwestycja w drzwi garażowe to inwestycja w jedną z wymienionych bram. W przypadku dużych garaży zaleca się zamontować bramę z drzwiami. Inwestując w bramę garażową należy uwzględnić wymogi dla poszczególnych wariantów.

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz